SMART HOME MM18

Pri tomto projekte klasického vidieckeho bungalovu lokalizovaného pri viniciach Malých Karpát požadoval investor realizovať predovšetkým vysokú úroveň zabezpečenia, možnosť vzdialenej regulácie vykurovania a plnohodnotný multiroom audio systém.

Zabezpečovací systém je plne autonómny, chránený pred výpadkom napätia vysokokapacitnou záložnou batériou.  V jednom komplexnom riešení sú skĺbené všetky ochranné prvky – priestorová ochrana, prístupový a kamerový monitorovací systém. V prípade neočakávanej udalosti je majiteľ o aktuálnom stave systému v aplikácií Loxone okamžite informovaný.

Pohybové snímače sú umiestnené v každej miestnosti tak, aby boli eliminované hluché zóny. Po zaznamenaní pohybu infrapasívnym snímaním je aktivovaná mikrovlnná detekcia. Poplach je vyhlásený až v momente potvrdenia pohybu mikrovlnným snímačom. Vďaka kombinácií týchto snímačov sú vylúčené akékoľvek plané poplachy.

Pre monitoring okolia sú využité najmodernejšie digitálne sieťové IP kamery s PoE napájaním a UPS zálohou. Do každej kamery je dátovým káblom privedený dátový signál aj napájanie. Týmto riešením bola znížená náročnosť kabeláže a zefektívnená prevádzka celého kamerového systému. Výsledkom je digitálny obraz v HD rozlíšení, v ktorom majiteľovi neunikne žiadny detail.

Audio-video vrátnik osadený pri vstupnej bránke v okamihu sprostredkuje vizuálne a akustické prepojenie s návštevou na smartfóne či tablete. Nezáleží na tom, či sa majiteľ nachádza v obývačke, v záhradke alebo na dovolenke pri mori.

Snímače teploty integrované vo vypínačoch osvetlenia slúžia pre individuálne nastavenie teploty v jednotlivých miestnostiach, čoho výsledkom je ideálna zónová regulácia teploty. Počas neprítomnosti nie je potrebné, aby sa miestnosti vykurovali na komfortnú pocitovú teplotu. Teplota v dome je automaticky znížená  tak, aby sa dosiahla čo najvyššia miera úspor.

Multiroom ozvučenie vytvorené sieťovými zosilňovačmi Sonos Amp s ovládaním integrovaným vo vypínačoch osvetlenia ideálne dotvára atmosfér. Reproduktory v kúpeľniach sú realizované ako zapustené, na terase sú osadné dva kusy dvojpásmových reproduktorov Apart MASK4C.

Srdcom Automatizácie je rozvádzač Runec, v ktorom sú prepojené všetky technológie smart home. Elegantne pôsobia tri kusy zosilňovačov Sonos Amp osadených v spodnej časti rozvádzača.