Smart Home MG17

Smart home realizovaný spôsobom rekonštrukcie historického viacpodlažného domu postaveného pred päťdesiatimi rokmi bol pre nás veľkou výzvou. Po viac ako tisíc odpracovaných montážnych hodinách sa smart home podarilo zrealizovať podľa náročných predstáv architektov a investora.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je najvyššou prioritou. V priestore sú osadené kombinované bezpečnostné snímače s pasívnym infračerveným a mikrovlnným snímaním. Takéto riešenie minimalizuje vznik planých poplachov zasielaných na pult centralizovanej ochrany bezpečnostnej služby. Vďaka integrácií zabezpečenia s ďalšími technológiami smart home je možné dlhým stlačením vypínača pri vstupných dverách vypnúť osvetlenie, aktivovať simuláciu prítomnosti, žalúzie nastaviť do automatického režimu a aktivovať zabezpečovací a kamerový systém.   

Osvetlenie

Osvetlenie je navrhnuté s ohľadom na zabezpečenie maximálnej rovnomernosti a vysokého indexu podania farieb.  Jednotlivé svetelné okruhy je možné v inteligentných vypínačoch osvetlenia jednoducho usporiadať do svetelných scén. Kombináciou inteligentného osvetlenia a pohybových snímačov zabezpečovacieho systému je realizované automatické spínanie osvetlenie chodieb a schodísk bez potreby množstva vypínačov. V noci je aktivovaný nočný tlmený režim za účelom orientačného osvetlenia potrebného na bezpečný prechod. 

Zdravá vnútorná klíma

Tepelná pohoda je zabezpečená tepelným čerpadlom typ vzduch/voda. Do dvesto litrového zásobníka vody je v zimných mesiacoch pripravovaná teplá, v letných mesiacoch studená voda. Vďaka osadeniu regulovateľných ekvitermických hlavíc na rozdeľovačoch vykurovania je možná optimálna regulácia teploty v jednotlivých miestnostiach v lete aj v zime. Snímače teploty sú umiestnené neviditeľne pod vypínačmi osvetlenia v jednotlivých miestnostiach tak, aby nevhodne nezasahovali do čistého dizajnu interiéru.

Jednoduché ovládanie

Ovládací panel Runec T10 je umiestnený pri vstupe do obývačky tak, aby bol v prípade potreby vždy po ruke. Maximálne využitie automatických režimov eliminuje potrebu zasahovania do nastavení smart home. V prípade potreby je ale prehľadné a intuitívne zobrazenie jednotlivých parametrov technológií a možnosť ich úpravy okamžite k dispozícií.

Srdce Smart Home

Vzhľadom na nadštandardné množstvo kabeláže a veľký počet riadiacich modulov potrebných na realizáciu smart home nebol jeden rozvádzač postačujúci. Srdcom systému automatizácie sa tak stali dva rozvádzače, ktoré medzi sebou komunikujú protokolmi KNX a LoxoneLink.

Rozvádzač umiestnený na schodisku je elegantne osadený v na mieru vyrobenej otvárateľnej skrini, ktorá je súčasťou knižnice. Technológia a dizajn opäť našli spoločnú cestu.