Smart Home LK16

Moderná novostavba rodinného domu umiestnená v krásnej prírode na úpätí Malých Karpát bola už od prvých návrhov projektovaná vo vysokom smart home štandarde. Po niekoľkých úpravách bola odsúhlasená finálna verzia, ktorá určite stojí za to.

Biodynamický strop

Skvostom denného priestoru je unikátna presadená stena vyrobená z plastického modelovateľného materiálu v strieborno-šedom prevedení. V jej centre je umiestnený biodynamický svetlený strop ešte intenzívnejšie umocňujúci jedinečnosť vzniknutého priestoru.

Bezpečnosť

Pri vstupe je umiestnený kompaktný sedem palcový panel Runec určený predovšetkým na deaktiváciu zabezpečovacieho systému realizovaného priestorovými snímačmi s pasívnym infračerveným a mikrovlnným snímaním. 

Prístupový systém

Prístup do smart home je pod drobnohľadom prístupového systému. Jednoduché a komfortné ovládanie je zaručené prepojením audio-video vrátnika a otvárania brán. Celý prístupový systém je prehľadne vizualizovaný v hlavnom ovládacom paneli.

Tienenie

Exteriérové žalúzie sú nevyhnutnou súčasťou realizovaného smart home. V lete okná s juhozápadnou a juhovýchodnou orientáciou nespôsobujú prehrievanie interiéru. V automatickom režime sú žalúzie natočené tak, aby priame slnečné svetlo dopadalo na žalúzie a nepriame zas optimálne prenikalo do interiéru. Vďaka farebnému zladeniu s oknami esteticky dotvárajú interiér a exteriér.

Srdce Smart Home

V technickej miestnosti je v tandeme s elegantným tepelným čerpadlom Buderus umiestené srdce smart home, rozvádzač Runec. Ten je realizovaný v exkluzívnej lightning green verzií. Elegantné prevedenie nie je samoúčelné. Rozloženie modulov v rozvádzači je optimalizované tak aby bola zaručená maximálna funkčnosť celého systému automatizácie.