Kaviareň Coffeshopa

V malebnej obci Limbach na úpätí Malých Karpát ožilo unikátne miesto pre milovníkov kávy – kaviareň Cofffeshopa. Sme radi, že sme mohli byť súčasťou tohto jedinečného projektu. Obe investorky mali od začiatku jasnú predstavu o fungovaní objektu. Kľúčovým mottom bolo od začiatku vytvorenie zdravého a bezpečného prostredia. Tento cieľ sme mali na zreteli počas celej prípravy a samotnej realizácie projektu. Výsledkom je plne automatizované HVAC, úsporné LED osvetlenie a komplexný zabezpečovací systém.

Pre zabezpečenie príjemnej teploty v kaviarni v chladných zimných mesiacoch bol ako zdroj tepla zvolený plynový kotol, ktorý ohrieva vodu pre systém nízkoteplotného podlahového vykurovania. Na rozdeľovačoch podlahového vykurovania sú osadené termopohony riadené na základe informácií zo snímačov teplôt v jednotlivých miestnostiach umiestnených pod vypínačmi osvetlenia.

V letných mesiacoch je objekt dochladzovaný štyrmi klimatizačnými split jednotkami. Každá jednotka je riadená cez komunikačnú zbernicu KNX, vďaka čomu je možné zónovú reguláciu každej miestnosti nastaviť centrálne bez potreby manipulácie so štandardnými ovládačmi klimatizácie. Tie zatiaľ kľudne oddychujú na polici v sklade.

Vykurovanie a chladenie je počas celého roka podporované rekuperačnou jednotkou s rotačným tepelným výmenníkom. Nadradené ovládanie komunikuje s rekuperačnou jednotkou protokolom MODBUS. Plne automatický režim vetrania je regulovaný snímačmi oxidu uhličitého, umiestnenými na jednotlivých poschodiach. Tým je v prípade potreby zaručený okamžitý prísun čerstvého vzduchu do jednotlivých častí kaviarne.  

Po zotmení sa kaviareň ponorí do príjemnej nočnej atmosféry umocnenej elegantne odladeným osvetlením interiéru. Stmievateľné LED pásy v miestnosti na poschodí umožňujú multifunkčné využitie priestoru, či už na prezentácie a spoločenské udalosti alebo pohybové aktivity. Nastavenie jasu je možné upravovať okamžite podľa aktuálnych požiadaviek na využívanie priestoru.

Veľký dôraz kladený na zabezpečenie objektu bol pretavený do komplexnej plášťovej a priestorovej ochrany s integrovanými snímačmi pohybu, okennými kontaktmi, kamerovým systémom, záložným batériovým systémom. Pripojenie na pult centralizovanej ochrany a vzdialené notifikácie v prípade nečakanej udalosti sú samozrejmosť.

Všetky funkcie sú integrované v nadradenom riadiacom systéme Loxone. Aplikácia je vizualizovaná na smartfónoch majiteliek a na centrálnom ovládacom paneli Runec TabHold10. Vyhotovenie je realizované v elegantnej čiernej matnej farbe tak, aby ovládací panel dokonale zapadol do elegantného dizajnu interiéru kaviarne.