SMART BYT T&M19

Automatizácia bytu v centre Bratislavy v spolupráci s renomovaným Bratislavským architektonickým štúdiom Plusminusarchitects bola pre nás od začiatku výzva. Každý koncový prvok má v priestore presnú pozíciu bez možnosti  kompromisu. Vďaka tomu mohol vzniknúť unikátny priestor, kde má každá línia zmysel.

Všetky vypínače sú realizované ako inteligentné. Po prezentovaní niekoľkých možností viacnásobných inteligentných tlačidiel boli vybraté vypínače Loxone Touch. S možnosťou programovania až piatich bodov na každom vypínači a integrovanými snímačmi teploty v snehovo bielom prevedení  dokonale ladia s čistými líniami interiéru.

V byte sú v každej miestnosti inštalované veľkoformátové LED svietidlá, ktoré efektívne presvetľujú celý priestor. Riadenie svietidiel je riešené zbernicou DALI. To nám umožnilo do inteligentných vypínačov elegantne integrovať riadenie svietidiel vrátane push-dimm stmievania a tvorby svetelných scén.

Elektrické podlahové vykurovanie vytvára v priestore kúpeľní  maximálny komfort. Riadené je automatickými časovými režimami a v prípade potreby je možné aktivovať podlahové vykurovanie dlhým stlačením na inteligentnom vypínači.

Príjemné hudobné pozadie je v kúpeľniach dotvorené multiroom audio systémom Sonos Amp. Zosilňovač je umiestnený v hlavnom rozvádzači tak aby nebol vystavený v kúpeľniach zvýšenej vlhkosti. V kúpeľniach sú pre ideálne ozvučenie zrealizované zapustené dvojpásmové reproduktory  Apart s priemerom 8“.

V letnom období je priestor chránený pred prehrievaním sa vonkajšími screenovými roletami. V automatickom režime sú jednotlivé miestnosti tienené tak, aby do nich neprenikalo priame slnečné žiarenie. V prípade potreby je možné rolety riadiť manuálne inteligentným vypínačom.

Pre udržanie príjemnej vnútornej klímy aj pri vysokých letných teplotách slúžia klimatizačné split jednotky, ktoré sú elegantne osadené v nábytku.  Voľným okom by ste ich hľadali len márne. Vzhľadom na nemožnosť riadenia split jednotiek klasickými ovládačmi bolo nevyhnutné integrovať ich do centrálneho systému riadenia Loxone. Komunikácia je zabezpečená protokolom KNX cez prevodníky Zenio.

Srdcom automatizácie je rozvádzač Runec, ktorý bolo nutné osadiť tak, aby opticky nezasahoval do priestoru, ale zároveň bol v prípade potreby ideálne prístupný. Po niekoľkých projekčných zmenách sme sa v súčinnosti s architektmi definitívne rozhodli osadiť rozvádzač do skrine vo vstupnej chodbe. Pri zatvorených dverách by obsah skrine uhádol len málokto.